خبر ها

اخبار و اطلاعیه‌ها

ایجاد ۱۰ هزار روستا تعاونی تا پایان دولت دوازدهم

معاون امور تعاون وزارت کار با بیان اینکه تا پایان دولت دوازدهم ۱۰ هزار تعاونی جدید در ۱۰ هزار روستا ایجاد خواهد شد، گفت: تعاونی دهیاری ها می توانند تسهیلگران خوبی برای سایر تعاونی ها باشند.

به گزارش فرهنگ روستا به نقل از شبستان، سید حمید کلانتری، معاون امور تعاون وزارت کار در چهارمین همایش ملی روستا و عشایر در توضیح طرح روستا تعاون گفت: وام یک و نیم میلیارد دلاری که در قالب تسهیلات اشتغالزا در اختیار روستاییان قرار خواهد گرفت می تواند به اشتغال در مناطق روستایی کمک کند.

وی با بیان اینکه طبق طرح روستا تعاون در هزار روستا هزار تعاونی تاسیس می شود و یا تعاونی های موجود فعالیت خود را به روزرسانی می کنند.

کلانتری با بیان اینکه تا پایان دولت دوازدهم ۱۰ هزار تعاونی جدید در ۱۰ هزار روستا ایجاد خواهد شد، خاطرنشان کرد: برای اشتغالزایی روستایی در سال اول برنامه ششم توسعه ۶۵ هزار روستا در طرح روستا تعاون سهیم خواهند بود.

کلانتری ادامه داد: روستاها متناسب با ظرفیت های موجود نظیر کشاورزی، دامداری، گردشگری و اقداماتی که در روستاها قابل پیگیری است می تواند تعاونی هایی تاسیس کنند و فعالیت های خود را در قالب تعاونی ارایه دهند.

وی با بیان اینکه در حوزه فناوری های نو به ویژه حوزه های ICT‌ و IT‌ تلاش می کنیم تعاونی هایی در روستاها ایجاد شود، خاطرنشان کرد: به ازای اجرای هر طرح هزار روستا تعاون حدود ۲۰ ا ۳۰ هزار شغل جدید ایجاد خواهد شد.

کلانتری یادآور شد: در حال حاضر ۸۰۰ واحد تعاونی دهیاری در سطح کشور برای ۱۷ هزار دهیاری داریم و تعاونی دهیاری ها می توانند تسهیلگران خوبی برای سایر تعاونی ها باشند و یک مشارکت جدید به وجود آورند و زنجیره تامین را ایجاد کنند.

کلانتری با بیان اینکه تعاونی باید زنجیره تولید را از صفر تا صد در خود قرار دهد، تاکید کرد: در حال حاضر ۱۵ هزار تعاونی کشاورزی، تولیدی و صنایع دستی و فرش در روستاها داریم و علاوه بر تسهیلات پیش بینی شده از محل صندوق ضمانت تعاون نیز استفاده خواهیم کرد و از تعاونی ها در جهت صادرات محصولات شان حمایت می کنیم.

تماس با دبیرخانه فرهنگ و هنر روستا و عشایر03132355590

Please publish modules in offcanvas position.