خبر ها

اخبار و اطلاعیه‌ها

فعالیت‌های فرهنگی عشایر و روستاییان اصفهان رونق می‌گیرد

فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری جامعه بزرگ روستاییان و عشایر استان اصفهان با آغاز بکار دبیرخانه فرهنگی این اقشار و امضای تفاهم نامه بین بخشی رونق خواهد گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در سمیرم اظهار داشت: هر دو گروه روستاییان و عشایر سهم و نقش زیادی در فرهنگ، هنر و آداب و رسوم محلی و بومی کشورمان دارند.

حجت الاسلام محمدعلی انصاری خاطرنشان کرد: سمیرم به عنوان خطه اصلی ییلاق عشایر جنوب کشور و بویژه ایل بزرگ قشقایی در کنار ۱۵۰ روستا و آبادی خود جایگاهی ویژه در این میان دارد که می‌طلبد کار و فعالیت دو چندانی در آن انجام شود.

به گفته وی ساختار اداری و سازمانی وزارت ارشاد تا مرکز هر شهرستان دیده شده اما به دو واسطه شامل کانون‌های مساجد و همچنین دبیرخانه فرهنگ روستایی و عشایری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حوزه فعالیت فکری، معنوی و حتی مادی ما گسترده‌تر شده است.

وی با بیان اینکه در یکی دو سال اخیر دبیرخانه برنامه ریزی امور فرهنگی و هنری روستاییان و عشایر در وزارت ارشاد راه اندازی شد ادامه داد: استان اصفهان بویژه در غرب و جنوب خود استانی عشایری محسوب می‌شود و ما در اداره کل تلاش‌هایی را برای کار در برای این دو قشر آغاز کرده‌ایم و دنبال خواهیم کرد.

تماس با دبیرخانه فرهنگ و هنر روستا و عشایر03132355590

Please publish modules in offcanvas position.